• Home
  • / De waarheid en andere leugens - Sascha Arango

De waarheid en andere leugens

 

Auteur: Sascha Arango

Nederlands - eBook (EPUB)

258 pagina's  |  Signatuur  |  mei 2014

bekijk alle 2 recensies

Deel dit artikel


Direct te downloaden

Prijs: € 9,99

Geen bezorgkosten

In winkelwagen Toevoegen verlanglijstje

BESCHRIJVING

'Er is niets in dit boek wat zich laat raden. [...] Wie o wie weet de dader in dit buitenissige, originele en een tikje spooky verhaal te nagelen.'**** – NU.nl

"Wat een boek! [...] Je gaat de boef zelfs bijna begrijpen." - De Limburger

"Spannende roman over gentleman-oplichter [...]." - Zin

"De Duitse Sascha Arango [...] weet in zijn romandebuut thrillerelementen te verenigen met zwarte humor en laat zijn lezers achter met de vraag: wat is waarheid en waar begint de leugen." - Noord-Hollands Dagblad "Briljant!" - Wegener Media

“ Vermakelijk vertelde, licht magische, maar vooral uitmuntende krimi” 4* De Standaard der Letteren

“Met zijn heerlijke thrillerdebuut De waarheid en andere leugens treedt Sascha Arango moeiteloos in de voetsporen van Patricia Highsmith met haar klassieker The Talented Mr. Ripley .” 4* Focus Knack

“Arango dropt genoeg hints dat er vuige dingen gaan gebeuren, maar als de eerste dode dan valt, treft dat de lezer toch nog als een onverwachte rechtse. Zijn schrijfstijl, strak als een skinny jeans, past overigens perfect bij die onheilspellende inhoud. Mocht iemand ons vertellen dat Arango al jaren thrillers schrijft, we zouden hem meteen geloven.” - Humo

“Een sterke roman over een gewetenloze moordenaar.” – Dag Allemaal

“Tederheid en wreedheid in een onwaarschijnlijke, knappe dans.” – De Zondag

‘Henry Hayden is gewetenloos en moordlustig. En de charmantste belichaming van het kwaad sinds Tom Ripley. Wij, als we dat nog niet duidelijk genoeg hadden gemaakt, houden van schurken.’ - Die Welt

‘Noir-literatuur van de bovenste plank, ook in de kwaadaardigste momenten niet zonder tederheid.’ - Spiegel Online

‘Arango weet zich uitermate goed te verplaatsen in de psyche van zijn personages en maakt de beweegredenen van hun handelen begrijpelijk. Schrijven kan hij heel, heel erg goed.’ - Die Zeit

‘Een misdaadroman die met zijn plot en geraffineerde scala aan personages volledig verrukt!’ - FAZ ‘Arango schetst het perfecte portret van een leugenaar.’ – Corriere della Sera

‘De waarheid en andere leugens is verslavend: thriller en zwarte komedie op briljante wijze gecombineerd, cynisch en scherpzinnig. Een absolute pageturner, een originele, fascinerende roman over de rol van het lot, de relaties tussen mannen en vrouwen, tussen fictie en realiteit, een roman die een uiterst geraffineerd spel speelt met de lezer. Voor fans van Joël Dicker en Woody Allen.’ – uitgever Marsilio Editore

‘Sensationeel, verrassend, briljant, onvergetelijk … er zijn helemaal niet genoeg bijvoeglijke naamwoorden om deze roman te beschrijven, waarin niets is wat het lijkt. Het is lang geleden dat ik zo door een verhaal gegrepen ben geweest. Ik vind het geweldig hoe de auteur de plot ontwikkelt en de lezer tot de laatste bladzijde op het puntje van zijn stoel houdt – met een onvergetelijke hoofdpersoon. Henry Hayden, over deze held zal gesproken worden, daar ben ik van overtuigd.’ – uitgever Seix Barral

MEDIA

RECENSIES (2)

De perfecte misdaad? Een utopie!

In deze spannende roman van Sascha Arango speelt de gentleman – oplichter Henry Hayden de hoofdrol. Naast zijn langjarig huwelijk met Martha, dat op zich goed loopt omdat beide hun eigen leven kunnen leiden, heeft Henry een relatie met Betty, die als recensent werkzaam is bij de uitgeverij, waar de boeken van Henry worden uitgegeven. Overigens Martha is een hartstochtelijke schrijfster van deze verhalen, die onder de naam van Henry hun weg naar de lezers vinden. Na het bericht van Betty dat zij van hem zwanger is geraakt, verzint hij de perfecte misdaad, waarbij Betty uit de weg wordt geruimd, Henry niets aan zijn echtgenote hoeft op te biechten en Martha en Henry op de oude voet met hun leven verder kunnen gaan. Hoe zo, een perfectie misdaad? Henry denkt aan alles te hebben gedacht echter het noodlot treft hem zelf dubbel. Op een rustige en sublieme wijze weet Sascha Arango het verhaal rond de voorbereiding en de gevolgen van deze misdaad uit de doeken te doen. De verschillende wendingen in de roman heeft mij steeds geboeid.

Verrassende pageturner

Het is niet zo simpel om dit boek te omschrijven. Het is geen wie-heeft-het-gedaan verhaal, want je wéét wie het gedaan heeft en ook nog waarom ,maar het verhaal zit zo ingenieus in elkaar en de hoofdpersoon Henry is zo’n magnifieke creatie dat je geheel en al meegesleept wordt. Henry is een meester leugenaar. De enige die niet voor de gek kan houden is zijn vrouw. Dan maakt hij een fout, een die niet meer terug te draaien valt en daarmee ondermijnt hij eigenhandig zijn zorgvuldig geconstrueerde, aangename leventje. Hij doet dingen die op zijn zachtst gezegd niet door de beugel kunnen. Maar doordat je dankzij Arango in zijn hoofd zit begrijp je hoe hij tot zijn daden komt en ga je op een beetje beschaamde manier -want nee, hij deugt niet- zelfs een beetje van hem houden en op gezette tijden zelfs meeleven met zijn ellende. De gebeurtenissen volgen elkaar in een hoog en onafwendbaar tempo op om uiteindelijke te leiden naar de climax, die je dan ook nog met een min of meer goed gevoel en begrip achterlaat. Met bewondering las ik de kronkels van de leugens en zag ik de manipulaties plaatsvinden. Arango is echt een heel goede schrijver waar ik graag meer van wil lezen. Intelligent, spannend en verrassend, wat wil je als lezer nog meer? Dit is een pageturner van de bovenste plank. Het is lang geleden dat ik zo meegesleept werd door een verhaal dat ik vergat om te eten. Een absolute aanrader voor de liefhebber van goede en spannende literatuur met zeer levensechte personages.

DETAILS

Auteur(s)Sascha Arango
VertalerGoverdien Hauth-Grubben
Soort boek eBook, 258 pagina's
Bestandstype EPUB
Uitgever Signatuur , Verschijningsjaar: 2014
ISBN-13 9789044972559
ISBN-10 9044972553
Taal Nederlands

JE VINDT DIT BOEK IN:

Categorieën Literatuur  >  Romans
Literatuur  >  Romans
Themashops Themashops  >  Onder de 10 euro
De vier beloften van AKO:


1. Niet goed, geld terug

2. Bezorging waar jij dat wilt: thuis, op werk of in een filiaal

3. Veilig betalen met onder andere:
   

4. Snelle bezorging:



Vragen?
Neem contact met ons op!
Geen artikel  € 0,00
Laden...